Timutes's minds

Erasmus gali padėti atverti svajonių duris

Posted on: 2010/01/11

Dar žiemą svajingai pildžiau dokumentus Erasmus studijoms Danijoje, Suomijoje arba Airijoje. Negalėjau patikėti kai „erasmusininkų“ sąraše pamačiau savo pavardę. Pasiruošimas  studijoms sukėlė ir streso, ir džiaugsmo, bet net iki skrydžio ir pirmo žingsnio Suomijoje nebuvau tikra niekuo. Jaučiau džiaugsmą, stresą, norą viską pamatyti, išgirsti, išmokti ir t. t. Pasakyti teisybę apie Erasmus patirtį?

Pasiruošimas naujam gyvenimo etapui

Mielieji studentai, galit ruoštis nesiruošę, bet Erasmus gyvenimas pateiks daug staigmenų, todėl siūlau pasidomėti gyvenamąją vieta, kainomis, būtinai perskaitykite visas sutartis labai atidžiai, o daugiau vienintelis patarimas – būkit pasiruošę nuotykiams su dokumentais, universitete, naujoje šalyje ir t. t. Svarbiausia yra nepasimesti ir būti drąsiems. Nebijokite, ten visad yra žmonių, kurie mielai jums padės, bet kokiu klausimu. Be to, tikrai patariu: „ask google“ arba „ask facebook“ 🙂 Pastarajame sukurta daug grupių ir puslapių, kur rasi Erasmus studentų. Tik nesivaržyk klausti! Kartą paragavęs Erasmus, jau niekad nebebūsi „piktas“ studentas, o norėsi visam pasauliui pasakoti kaip gera būti ERASMUS STUDENTU!

Mokslas. Dėstytojai. Studentai.

Studijomis Tamperės universitete likau sužavėta. Teisybę pasakius, visad buvau maksimalistė ir devintukas man jau buvo vos ne didžiausia gyvenimo katastrofa, tačiau džiaugiuosi, kad studijos užsienyje atvėrė akis. Pagaliau stipriau pradėjau vertinti gaunamas žinias, patirtį, dėstytojus ir jų patirtį, tikrai pamačiau, kad jie stengiasi tau perteikti žinias, tačiau nebruka sausos teorijos ar savo nuomonės. Jiems svarbiausia, kad tu pradėtum kritiškai mąstyti, išsakytum savo nuomonę ir aktyviai papildytum jo pateikiamą informaciją. Neįkainuojama buvo tai, kad apie žiniasklaidą ir jos sistemas išgirdau tarptautiniu aspektu. Mano pasirinktuose kursuose mokėsi studentai iš įvairiausių šalių: Meksika, Ispanija, Italija, Lenkija, Suomija, Rusija ir kt. Dėstytojai vertina studentą ir jo nuomonę, todėl  tavo, kaip studento ir pradedančio specialisto, įnašas į paskaitą yra labai didelis. Netgi mokytis pradėjau kitaip. Kai kurioms paskaitoms reikėjo kas savaitę perskaityti po kelias knygas ar šūsnį straipsnių, tačiau jie niekad nepaklausdavo nė vieno teorinio klausimo ir net neliepdavo žodis į žodį atkartoti, pavyzdžiui, Marksizmo teorijos. Nepykit miela dėstytoja, bet ir dabar idealiai nepamenu ką K. Marksas ar J. Habermasas norėjo pasakyti savo teorijomis, nors tikrai mokiausi koliokviumui. Jei tektų mokyti studentus, tikrai remčiausi tarptautine patirtimi. Mieli dėstytojai ir studentai, svarbiausia mums visiems suvokti, kad žinios sensta labai greitai ir nebūtina įsiminti visko iš eilės. Tikrai žinau, kad išmokau daug naujų dalykų apie social media, computer mediated communication, žiniasklaidą įvairiose Europos šalyse ir kt. Vertinu tas žinias, nes kai ko gal ir Jūs nežinote 🙂 Dabar apie žiniasklaidos procesus, naujoves ir kt. mąstau globaliai. Aišku, ne viskas buvo rožėmis klota, bet jei jau sugebėjau atsiskaitinėti projektą prieš tris šimtus žmonių ir nebijoti, vadinasi, kažko tikrai išmokau. Juk Lietuvoje kartais baisu ir prieš devynis „budelius“ atsiskaitinėti savo prezentaciją.

Erasmus linksmybės

Jau pirmąją dieną sutikau daug žmonių iš viso pasaulio. Apsvaigo galva nuo kalbų įvairovės ir žmonių gausos, nes Tamperės universitete kiekvieną semestrą studijuoja daugiau nei tūkstantis studentų iš viso pasaulio. Per semestrą susirandi tiek draugų, kad visą gyvenimą gali keliauti į Pietų ir Šiaurės Ameriką, Rusiją, Australiją, Japoniją, Kiniją ir kt. Čia tampi viena šeima: geri rytinę kavą, pietauji, vakarieniauji, eini pasivaikščioti naktį, plauki kruiziniu laivu į Švediją,  važiuoji traukiniu į Helsinkį pasivaikščioti ir pačiaužyti lauko ledo arenoje skambant senoms geroms meilės dainoms, o būna ir taip, kad visą savaitgalį praleidi bibliotekoje be miego 48 h, nes šitas universitetas turi naktinį mokymosi kambarį. Keista, kai penktadienio ar šeštadienio naktį šis kambarys būna pilnas besimokančių studentų, kurie vienas kitam padeda, pataria, atneša kavos ar palydi naktipiečių į beprotiškai brangų McDonald‘ą ir kt. Čia surasti žmonės – aukso vertės. Išvažiuojant visi verkia ir liūdi, o tu giliai širdyje juos vadini my little brother arba dear drauge 🙂

Ką davė Erasmus?

Neįkainuojamą gyvenimišką patirtį, naują požiūrį ir daug naudingų žinių. Kritiškai pažvelgiau į studijas Lietuvoje, studentų ir dėstytojų požiūrį, save ir dar daug dalykų. Supratau, kad besimokant Lietuvoje mes labai sureikšminame įvertinimą už savo darbą, dažnai neįvertiname dėstytojo, pervertiname save. Taip, mes esame jauni maksimalistai, tikime, kad žinome labai daug ir turime neįkainuojamos patirties, tačiau mielieji kolegos, mes esame pradedantys specialistai ir mums dar reikia daug ir sunkiai mokytis. Sakydama mokytis, turiu omenyje, nuolatinį tobulėjimą SAVO pastangomis. Mielieji, nelaukite, kad universitetas ar dėstytojas Jums ant lėkštutės paduos sukramtytas „teisingas“ žinias, stenkitės patys kuo daugiau sužinoti, ieškoti, rašyti, skaityti, dalyvauti. Vertinkite vieni kitus ir tada tikrai Lietuvos akademinė bendruomenė padės išaugti stipriems komunikacijos specialistams. Žinoma, nenuvertinkite savęs, Jūs galite būti tikri šaunuoliai ir baigę studijas ar besimokydami galite būti jaunais specialistais, kurti savo žiniasklaidos organizacijas ar projektus, bet visad išlikite kritiški. Erasmus – tai puiki patirtis tau kaip studentui, jaunam specialistui ir žmogui. Asmeninis patarimas – net jei nenori mokytis svetur – bandyk savo laimę ir važiuok 🙂

Be bakalauro ir magistro VDU, Erasmus studijų Tamperės universitete, atliktos žurnalistinės praktikos ir naujo suvokimo apie mokslą ir žinias, prisipažinsiu, neturėčiau to, ką dabar turiu.  Nėra jokios krizės ar blogų universitetų, dėstytojų ar studentų yra tik blogas požiūris į viską, todėl nustokim viskuo skųstis ir kibkim į darbus! Kai daug dirbti atsiveria svajonių durys 🙂

Nuoširdžiai,

Simona

Mielai padėsiu ir atsakysiu į visus iškilusius klausimus visiems studentams, besiruošiantiems į Erasmus studijas University of Tampere ar kitur.

4 atsakymai to "Erasmus gali padėti atverti svajonių duris"

Spaudžiu “like“, nes tokiomis pačiomis plačiomis akimis ir aš pradėjau žvelgti į studijas po Erasmus patirties. Teko patirti įvairiausių “nuotykių“ Italijos universiteto aulose, skaityklose, koridoriuose bei už universiteto sienų, o vėliau ir praktikos darbovietėje, tačiau summa sumarum juos visus labai labai vertinu.

Labuka, wow skamba idomiai 🙂 WOW 🙂 Siaip kaip tik mastau lekt i tampere ir visai netycia per Erasmus atradau tavo tema. O klausimu tai yra yra.. Pirmiausiai, domina pinigai. Kaip ten sekesi issitekti tuose 600euruose. Dar savu vezeisi? Kur nuomavaisi buta ar bendrabuti ir kokie kainu santykiai tarp ju, kodel pasirinkote ten nuomotis? Nuomavai su baldais? Ar galvojai vietoje nuomotis.. Kaip ten, viena lietuve gyvenai ar ir su kitais dar gal nuomavaisi? Taip pat, kokiu metu prasidejo paskaitos ir kokiu metu atlekei, kiek suprantu bent savaite pries paskaitas? Nevelavo jums pirmoji stipendija ir ar reikejo moketi uz bendrabuti/buta uz menesi ar uz visa nuomojama laikotarpi? Beje, kiek laiko ten buvai, puse metu ar daugiau? Jei puse metu, gal zinai ar yra galimybe prasitesti ilgesniam laikotarpiui? 🙂 Mhm.. Klausimu visada turejau, tai tikiuosi atsakysit i visus, manau dar daug ju ir like…
Va ten email palikau, tai gali ir i ji atrasyt!

Labas, norečiau gauti iš taves patarimu, nes pats šį pavasarį išvažiuoju į Suomija, jei nesunku parašyk man į skype: execel
Ačiū

Sveika, labai išsamiai papasakojai savo nuotykius apie Erasmus. Taip jau atsitiko, kad kitą pusmetį aš irgi vyksiu tenais, todėl turiu klausimų tau. Kaip galima būtų su tavim susisiekti? Iš anskto ačiū.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama

  • Ieva: Nerealiai! Šaunuoliai, tokie kūrybingi ir nuoširdūs krikšto tėveliai. Įsivaizduoju, kad šventė išties buvo nuostabi, jaudinanti ir nebanali.
  • Ugnė Andriejūnaitė: Nusipirkau "Viena diena" ir tikrai nepasigalėjau... Dabar viena iš mano mylimiausių knygų puošia mano lentyną!
  • Edita: O filmas!... FANTASTIŠKAS. Ir Dexteris, ir Ema - puikūs aktoriai, nuostabi vaidyba. Noriu knygos!!! Gal nenuvils?
%d bloggers like this: