Timutes's minds

LT media Facebook’e 2010 m. pradžia

Posted on: 2010/01/13

Alfa.lt, 15min.lt ir TV3 yra pagrindiniai trys žaidėjai social media žaidimo aikštelėje. Konkrečiai šiandien noriu apžvelgti jų veiklą Facebook’e. Kiti žaidėjai, tokie kaip Balsas.lt (gerbėjų – 621), Delfi.lt (142 gerbėjai), Delfi.TV (467 gerbėjai), o LNK pavyko rasti tik 65 gerbėjų grupę – kol kas yra abejingesni social mediai. Bet matyt tai tik laiko klausimas. LRT (2.127 gerbėjai) nors ir labai auditorijos neaugina, bet stengaisi generuoti turinį. Smulkesnes media orgnizacijas palikime kitiems kartams. Tad trumpai apie viską.

Ką media kanalai transliuoja per Facebook?

TV3 sveikintina iniciatyva – realiu laiku bendraujama su skaitytojais, kurie žiūri, pavyzdžiui, “Nusivylusias namų šeiminkes“ ir “sėdi“ Facebook’e. Šaunuoliai.

Įrašas sulaukė 62 “I like it“ ir 31 komentaro. Žiūrim TV ir sekam naujienas Facebook’e. Smagu. Kuo daugiau veiklos, tuo geriau. www.15min.lt ir organizacijos Facebook’as taip pat draugauja. Praneša žinias apie tiesioginę konferenciją. Taigi pavyzdys visiems, kaip galima su Facebook bendruomenėmis draugauti čia ir dabar.

15min.lt ir Alfa.lt Facebook sienų (wall) nerakina, TV3 rodo savo ir bendruomenės įrašus atskirai. Kodėl reikia bijoti skaitytojų nuomonės ar žinutės? Šventiniu laikotarpiu jie sveikino savo mylimas žiniasklaidos organizacijas, o pavyzdžiui, 15min.lt fanai pasidalina žiniomis apie sugadintą žalią žmogeliuką. Smagu kai išlaikoma daugiafunkcinė komunikacija ir ne tik media kanalas kuria turinį. Facebook’e susitinka media organizacija, jos produktai, adaptuotas turinys Facebookui ir organizacijai neabejinga bendruomenė.

Kuo daugiau fanų tuo geriau?

15min.lt 11.753 gerbėjų

TV3 8.093 gerbėjų

Alfa.lt 4.561 gerbėjų

Kas dieną patikrinus Veidaknyge.lt, gali matyti pokyčius, nors ir vėluojančius. Praėjusios savaitės statistika tokia: TV3 +672, Alfa.lt +511, 15min.lt +149. Mėnesio pokytis: TV3 +2215, 15min.lt – 1297, Alfa.lt +848. Kitą savaitę lauksim naujų duomenų.

Bet bendruomenės auginimas vien tik dėl skaičiaus yra greičiau sportinis interesas. Įdomu, kas šioms media organizacijoms svarbiau – skaičius ar auditorijos aktyvumas? Paskelbus konkursą, kuriame reikia atsakyti į klausimą per kelias minutes sulaukiama daugiau 40 bendruomenės narių atsakymų, pavyzdžiui, 15min.lt konkursuose dažniausiai dalyvauja apie 70 fanų. Konkursai veikia greitai ir neskausmingai. Dovanos visus vilioja. Bet bendruomenių nariai nepamiršta išreikšti savo nuomonės po pateikiamu turiniu, parodo, kad jiems tai yra artima su „I like it“. Kas naujo ir įdomaus? Bendruomenė pradeda bendrauti! Fanai kalbasi vieni su kitais, pavyzdžiui, 15min.lt konkursas: Kas norite nusivesti draugą į kiną? 🙂 – fanai bendrauja vieni su kitais, kviečia į kiną, nors vieni kitų ir nepažįsta. Be to, jie kartu gelbsti savo ir 15min.lt kalėdines eglutes, sodina vieni pas kitus ir kt.

Šaunuoliai. Facebook’o bendruomenė juda iš on line į real life. Gal sulauksime ir žiniasklaidos organizacijų iniciatyvos ir jie padės šiam procesui. Kažkas jau girdisi, tad laukiam!

Metų pradžios statistika (2009 01 01 – 13)

Alfa.lt nustojo Facebook ‘ą naudoti kaip antrą portalą ir pagaliau pradėjo atrinkti žinutes būtent šiam media kanalui. Šaunuoliai. Alfa, gal sureagavot į Komunikacijos Facebook‘e naujieną? TV3 jau nuo pat pradžių adaptuoja žinutes Facebook’ui, o 15min irgi stengiasi, tikėkimės nepersistengia.

Sausa statistika: skaičiuojam Facebook įrašus, fanų veiklą ant page wall’ų, Like it ir komentarus. Visi duomenys lentelėje.

Taigi, per 13 dienų organizacijos savo Facebook’o puslapiuose pateikė skirtingą skaičių žinių. Vidutiniškai 7 žinios per dieną iš visų trijų. 15min.lt per dieną paskelbė vidutiniškai po vieną žinutę, Alfa.lt – 3, o TV3 – 2. Tačiau suskaičiavus atskirai matyti, kad 15min.lt aptariamas dienas pateikdavo po 1-2 žinutes, o Alfa.lt ir TV3 po 3-4. Organizacijų aktyvumas skiriasi, tačiau bendruomenių aktyvumas 15min.lt ir Alfa.lt skiriasi nežymiai. Vienareikšmiškai, TV3 pirmauja komentarų skaičiumi, o Alfa.lt sulaukė ir tokių įrašų, kurie nesulaukė jokio bendruomenės dėmesio.

Kol kas tik skatistika, o kitą kartą bus ir turinio komentarai. Taigi, nuo šiandien kiekvieną savaitę mini “ataskaitos“ iš Facebook žaidimo aikštelės.  Kas žino gal ir aktyvių narių padaugės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s

Reklama

  • Ieva: Nerealiai! Šaunuoliai, tokie kūrybingi ir nuoširdūs krikšto tėveliai. Įsivaizduoju, kad šventė išties buvo nuostabi, jaudinanti ir nebanali.
  • Ugnė Andriejūnaitė: Nusipirkau "Viena diena" ir tikrai nepasigalėjau... Dabar viena iš mano mylimiausių knygų puošia mano lentyną!
  • Edita: O filmas!... FANTASTIŠKAS. Ir Dexteris, ir Ema - puikūs aktoriai, nuostabi vaidyba. Noriu knygos!!! Gal nenuvils?
%d bloggers like this: