Timutes's minds

…bet draugais kaip ankščiau būti nustojom. Skaitau

Posted on: 2010/03/07

Jau galėčiau sukurti posakį (nors ir kaip negražiai man skambėtų pats šis terminas), kad kiekvienam savo gyvenimo etapui išsirenkame mums tinkamą knygą. Tinkama –  ta, kurioje kalbama apie tau aktualius klausimus, jų atsakymus, situcijas, susipainiojusias tavo mintis ir išmintis, tavo jausmus, pykčius, laimes ir nelaimes. Ta, kuri plačiai atveria arba dar stipriau užmerkia tavo akis. Ta, kurią perskaitęs jautiesi – va dabar jau žinau, pajaučiau, išjaučiau, nebežinau, bet sužinosiu, ieškojau ir atradau, skridau, kritau, skaičiau ir nieko arba viską atradau. Perskaitęs tūkstančius lapų katais gali neatrasti, o kartais vienas sakinys ar vienas žodis atveria visas visų pasaulių duris, užaugina visas rožes, priartina tavo šeimos mėnulį ir planas šeima tampa mažuoju princu.

Žmonės skaito!

Vakar išgirdau vyruko frazę – „Dabar toks geras jausmas, kad viskas, ko norėčiau – tai grįžti namo ir paskaityti knygą“. Paprasta frazė, bet niekad nesitikėjau, kad tokią frazę išgirsti galiu pramogų vandenyne. Žmonės atsiplaidavę ieško knygų. Žmonės dovanoja knygas. Visai nesenai knygyne praleidau daugiau nei valandą, nes nebegalėjau išsirinkti tos vienintelės knygos. Sau ir nenusipirkau, tačiau koks keistas jausmas užvaldė, kai … Girdi žmones kalbančius šalia tavęs apie geras ir tinkamas knygas 25 metų merginai. Keistas jausmas ir noras pasakyti, kad ką tik baigiau skaityti Paris never ends ir ši kūrybos kančių ir jaunų mūzų mirties ir prisikėlimo knyga yra puiki dovana. Patys žodžiai išskrido iš gerklės. Em… Ir kodėl tu gi tu nepatylėjai. Bet keistuma … Nes tą patį žmogų, kuriam mano žodžiai buvo ištarti sutikau prieš kelias dienas tame pačiame knygyne – jis pirko tą pačią knygą sau. Ech… Susikrimtę ieško taip pat – bando jose atrasti savo nelaimės priežastis arba gyventi knygos siužetu. Bėgame, oj kaip dažnai bėgame nuo realybės. O knyga arba geras filmas gali pasiūlyti nemokamą (na, gerai, šiek tiek mokamą) kelionę. Tavo laikas praleistas šioje kelionėje gali būti matuojamas laiku arba pinigais, bet tai, ką susikrovei į save – neišmatuojama. Kiekviena knyga, pimoji mobili lietuviška knyga, bestseleriai, visiškai senos iš aukso fondo knygos ar naujos ir niekam nežinomos, o gal tavo paties parašytos – kas jos? Dainos skatina vaizduotę.

Vaizdai irgi.

Foto by Mantas 🙂

O mano žodžiai skamba.

Padriki dėlionės elementai pamažu sudedami į savo vietas ir…

Skaitau. „Bet draugais kaip ankščiau būti nustojom“ by H. M. „A m“.

Žmones savo gyvenime skirstome pagal tam tikras etiketes: šeima, artimieji, kolegos, pažįstami, draugai, o juos dar ir į kelias kategorijas – labai geri draugai, draugai, beveik draugai ir t.t. Spalvotais lapukais dėliojame darbus pagal svarbą, o žmones… Kiekvienas  turime savo hierachinę sistemą. Et, vis tas žodis lieka dar nuo mokyklos laikų, gal ta bioliogija su savo augalijos ir gyvūnijos klasėmis ir buvo naudinga humanitarams 🙂

Kiek daug visko padarome, kad gautume ženkliuką „tikras draugas“, „tikra meilė“, kažkas „tikro“, bet kaip greitai tas ženkliukas gali nukristi nuo mūsų ir tas žmogus, kuris buvo tavo gyvenime „tikras“ jau tampa tas, kuriam nenori kelti ragelio, pradedi bijoti jį sutikti, o užmerkęs akis sapnuoji… Nubudęs keiki savo sapnus ir kartoji sau „Bet draugais kaip ankščiau būti nustojom“, todėl ….

Rytinės kelionės be automobilio mano miesto gatvėmis kasdien dovanoja 15-20 minučių skaitymo džiaugsmo. Ech, skaitinys skaitiniui nelygus. Kartais naujo žurnalo lapus sklaidai ir leidi akims tik žiūrėti į spalvas ir paveiksliukus, o tų raidžių jūrą palieki banguoti, o kitais rytais – skaitai tuos juodus simbolius ir skęsti… Skęsti mintyse, raidėse, skaitai, bandai atrasti, prarasti, nuskęsti, pakilti, atsimerkti ir užsimerkti. Greitai skaitysime ne popierinius lapus, o skaitmeninius, bet kol kas …. Džiaugiamės popierine skaitymo romantika. Popieriaus lapas…

Visai nesenai padariau knyginį nusikaltimą… Nusipirkau knygą, skaičiau, o kai viename puslapyje per 10 eilučių buvo išdėstyta mano manymu pati pačiausia gražiausia teisybė nesusilaikiau ir išplėšiau lapą, tada jį įrėminau į spalvotus rėmelius ir pasidovanojau sau. Kas rytą galiu matyti spalvas ir skaityti gražiausią teisybę.

… po kiekvienos kelionės lieka minčių nuotraukos…

… jose matai….

…o tas matymas primena jausmus…

… o jausmai primena…


„Bet draugais kaip ankščiau būti nustojom“!

Padriki dėlionės elementai pamažu sudedami į savo vietas,
Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

Reklama

    • Ieva: Nerealiai! Šaunuoliai, tokie kūrybingi ir nuoširdūs krikšto tėveliai. Įsivaizduoju, kad šventė išties buvo nuostabi, jaudinanti ir nebanali.
    • Ugnė Andriejūnaitė: Nusipirkau "Viena diena" ir tikrai nepasigalėjau... Dabar viena iš mano mylimiausių knygų puošia mano lentyną!
    • Edita: O filmas!... FANTASTIŠKAS. Ir Dexteris, ir Ema - puikūs aktoriai, nuostabi vaidyba. Noriu knygos!!! Gal nenuvils?
    %d bloggers like this: