Timutes's minds

Ir kaip ji viską suspėja?

Posted on: 2011/08/07

Prieš kelias savaites į darbinį elektroninį paštą atskriejo laiškas su klausimu, ar vis dar turime knygą pagal kurią sukurtas filmas – Allison Pearson romanas “Ir kaip ji viską suspėja“, kuris jau greitai bus rodomas Lietuvos kino teatruose. Paskaičiau kolegėms garsiai šį laišką, o jos suskubo pasakoti kas tai per knyga ir kaip senai mes ją leidom ir kokia ji nuostabi. Pradėjau domėtis pirmiausia filmu (atleiskit, man visi knygų sergėtojai). Sužinojusi, kad jame vaidina lietuvaičių mylima Sara Jessica Parker, kuri OMG yra ir mano mylima aktorė savo tyrimą išplėtojau ir užsikabinau. Taigi, pirmiausia,visoms, kurios užaugo su Cosmopolitan ir The sex and the city ši knyga ir filmas tikrai patiks. Taigi, mielosios, išskirtinai jums dalinuosi traileriu:

P.S. Oficiali premjera Lietuvoje rugsėjo 16 dieną.

Filmas kvies pasižiūrėti gyvenimo istoriją,  kuri tarsi tavo tik didžiajame ekrane

Keitė Redi (akt. Sarah Jessica Parker) – šių laikų moters idealas. Ji spėja visur. Du vaikai, atsakingas darbas, vyras, draugės, „shoppingas“, turiningas laisvalaikis. Žodžiu, auksas, ne moteris. Bet… Visi turi savo ribas. Ir Keitė ne išimtis. Gyvenimas komplikuojasi, kai vyras Ričardas (akt. Greg Kinnear) netenka darbo ir Keitė tampa vienintele šeimos maitintoja, Keitės bendradarbė Momo (akt. Olivia Munn), chroniškai nekenčianti vaikų, ima rodyti savo kaprizus, o nauja darbo užduotis suveda Keitę su Džeku Abelhameriu (akt. Pierce Brosnan) – vyru, kuriam neatsispirtų nė viena moteris. Na, PRAKTIŠKAI nė viena moteris… Keitei iškyla rimtų problemų. O svarbiausia – visame tame sąmišyje lyg ir užmirštamas pagrindinis žmogus – ji pati. Kaip atstatyti vidinį ir išorinį balansą ir išsaugoti brangiausias vertybes? Užduotis ne iš lengvųjų… Vyrams ji tikriausiai būtų neįkandama.

Knygos ir filmo turinys žinoma skiriasi. Bet tiek to, nepasakosiu, o paliksiu intrigėlę. Kas skaitys knygą, sužinos, kas ir kaip ir kaip ten su tais darbais ir vaidmenimis šeimoje. Scenarijus bus geras holivudiškas, juk jo imėsi tikri meistrai – filmo scenarijų parašė Aline Brosh McKenna, kurios plunksnai taip pat priklauso filmų „Viliojimo menas“, „Pamergė pagal užsakymą“, „Labas rytas“ bei pasaulinio superhito „Ir velnias dėvi Prada“ scenarijai.

Super moterys XXI a. kyla karjeros laiptais augindamos vaikus ir mylėdamos vyrus

Pagrindinis klausimas kyla  How She Does It?

Ši vartotojiška, skubanti didmiesčio visuomenė, moterims davė laisvę būti ne tik namų židinio puoselėtoja, bet ir realizuoti save. Darbas, karjera, hobi, socialinis gyvenimas… Viskas telpa jos gyvenime kaip ir rankinėje, kur šalia elektroninės užrašinės gali rasti vaikišką knygelę, vaiko analizių ekskrementus, nebaigtą valgyti saldainį ir Chanel lūpdažius. Ji kasryt būna super mama kaip ir kasryt skuba į darbą su Armani kostiumėliu. Skirtumas tarp jos ir netekėjusių jos kolegių – papuošalai. Super mamos papuošalas vaiko atpilpti pusryčiai, kurių ji nepastebėjo, o jos kolegių mažų mažiausiai svarowskiai. Mamos mums pirko Cosmo, močiutės skiepijo gėrio ir nuolankumo standartus, o skubėdamos augti mes kėlėme sau reikalavimus: mokslai, karjera, šeima, savirealizacija… O ir nedažnai kuri iš tų svajoklių pagalvodavo, o kas tada kai viskas vienu metu, kas svajota ir norėta taps realybe? Gaia, kad kai užaugi niekas neduoda instrukcijos ką ir kaip daryti. Taigi, šioje knygoje papasakota istorija būtent apie tai, kad nėra taisyklių ir vienodų normų, kad moteris gali kilti visais laiptais – karjeros, savo namų miegamojo link, vaikų kambarių link, pas drauge ir parduotuvių ekskalatoriais, tik pagrindinis klausimas – kada ji laimingiausia? Istorijos moralas aiškus, istorija ir pasakojimas sklandūs ir nuotaikingi, o skaitytojos patirs gerų emocijų. Taigi, ko laukti? Daromės puodelį Cappucino su vienu šaukšteliu cukraus, nes vitamino C ši knyga tikrai suteiks. Kitomis akimis pažiūrėsite ir savo mylimuosius. Neįpareigojanti istorija kviečia savaitgalio romanui.

Knygos ateina pačios savaime

Jei tikėtume Rondos Byrne “Paslapties“ teiginiais, tai net ir knygos ateina pačios į tavo gyvenimą. Skeptiškai žiūrėjau į tą “Paslaptį“, bet po to imiau vis daugiau prisiminti įvairiausių knygų atėjimų į mano gyvenimą ir net atsisėdau į kėdę kai kolegei perskaičiau šį laišką, o ji šypsodamasi pradėjo pasakoti, kaip šią knygą pirko “mielam mažam boutique“ už devynis litus, nes šios knygos jau senai niekur nėra. Kitą dieną šią knygą ji atnešė man ir per kelis savaitgalius aš ją “suvalgiau“. Taip, tai nėra intelekto kooficientui kelti pasaulinės klasikos leidinys, taip tai nėra super hyper atractive turinys, kuris išsiskiria iš milijono tokių, o Capucino seriją Alma littera kažkada palaidojo ir nebeprikels. O gal vieną dieną…? Bet … Tos knygos šiluma, jaukumas, pasakojimo stilius, tema, knygoje gyvenantys personažai, Londonas, jauna žavi veikli Cosmiška Keitė Reidi…

Taigi, reikalingos knygos mus pasiekia pačios. Savo mintimis pritraukiame tam tikrus gyvenimo įvykius, o ir knygos nėra išimtis.

Mielosios, pakvieskite savo drauge gerai praleisti laiką kine žiūrint šį filmą, o prieš tai rekomenduoju būtinai perskaityti šią knygą.

O visoms skeptikėms, manančioms, kad knygą parašė kokia tai namų šeimininkė, siūlau paskaityti apie autorę: ASK GOOGLE

Reklama

2 atsakymai to "Ir kaip ji viską suspėja?"

Kažkaip niekad neatkreipiau dėmesio, kad Cappuccino serija buvo leidžiama būtent Almos litteros. Tiesa, esu ir teskaičiusi tik vieną knygą- ,,Nepaprasta namų šeimininkė“ (S.Kinsella), kuri labai smagiai susiskaitė (tai jei ką, rekomenduoju, nes gera humoro dozė bus garantuota).
Aišku, tokios knygos nėra kažkuo vertingos, bet kartais tarp rimtesnių, sudėtingesnių knygų tokios- kaip tik 😉
Reikės pasieškoti kitą kartą bibliotekoje ,,Ir kaip ji viską suspėja“, jei tik jau neprasidėjo jos bumas (kas visuomet įvyksta pasirodžius ekranizacijai)

Dovile, Cappucino ar Moca serija bebutu, manau knyga turi savo skaitytoja 🙂 🙂 🙂 Svarbiausia, kad knygos mielos ir tau dovanoja geras emocjas, tiesa?:) Per gyvenimeli tiek knygu paskaitom, kad vienos ju tampa gyvenimo kelrodemis zvaigzdemis, kitos gera pramoga, o trecios geriausiais draugais 🙂

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

Reklama

  • Ieva: Nerealiai! Šaunuoliai, tokie kūrybingi ir nuoširdūs krikšto tėveliai. Įsivaizduoju, kad šventė išties buvo nuostabi, jaudinanti ir nebanali.
  • Ugnė Andriejūnaitė: Nusipirkau "Viena diena" ir tikrai nepasigalėjau... Dabar viena iš mano mylimiausių knygų puošia mano lentyną!
  • Edita: O filmas!... FANTASTIŠKAS. Ir Dexteris, ir Ema - puikūs aktoriai, nuostabi vaidyba. Noriu knygos!!! Gal nenuvils?
%d bloggers like this: